O mnie

„Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała zaprowadzić do mnie samej...”
Alice Miller

 psycholog-iwona-manos

Jestem specjalistą psychologii klinicznej zaburzeń psychicznych osób dorosłych. Wśród licznych szkoleń, które na przestrzeni 24 lat mojej pracy zawodowej ukończyłam są: 4-letnia szkoła psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz studia podyplomowe z zakresu interwencji kryzysowej. Ukończyłam także liczne szkolenia poświęcone problemom uzależnień – w tym uzależnieniom XXI-wieku tj. uzależnieniom behawioralnym.

Od wielu lat zawodowo wspieram Klinikę Neurologii 10 WSKzP w Bydgoszczy.

Od kilku kadencji jestem biegłym Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, wykonując liczne ekspertyzy osób z zaburzeniami psychicznymi, uczestnicząc w przesłuchaniu pokrzywdzonych, a także przygotowując portrety psychologiczne sprawców czynów zabronionych.

W pracy zawodowej zajmuję się głównie diagnozą i psychoterapią osób z zaburzeniami emocjonalnymi (zaburzenia depresyjne i lękowe), z zaburzeniami samooceny, osób będących w sytuacjach konfliktu ze sobą lub z innymi.

Realizuję także specjalistyczną ocenę neuropsychologiczną osób z zaburzeniami poznawczymi, w tym chorych na chorobę Alzheimera oraz cierpiących na zaburzenia otępienie przekazując każdorazowo choremu i rodzinie zalecenia terapeutyczne – także po jednorazowym spotkaniu.

Gabinet psychologiczny prowadzę od 2003 r. Pracuję także w języku angieskim – zarówno w zakresie diagnozy psychologicznej jak i terapii.

Realizuję wiele przedsięwzięć szkoleniowych na rzecz młodszego grona psychologów oraz lekarzy, pielęgniarek i żołnierzy.


Zapraszam do najważniejszej i najbardziej wartościowej podróży życia
– podróży w głąb siebie!

 

„Odpowiedzialność za własne życie jest jedną z tych nielicznych rzeczy, z których się zwolnić nie możemy” – prof. Bogdan de Barbaro

 

Zasady, którymi się kieruję:

Kodeks etyczny psychoterapeuty (pobierz )

 

Powrót